Jakie ubezpieczenie na wyjazd do ciepłych krajów?

Jako że sezon wakacyjny się już rozpoczął warto by co nieco wspomnieć o dodatkowych polisach ubezpieczeniowych, które przy takich wycieczkach najlepiej się sprawdzają. Jeśli zamierzasz najbliższe wakacje spędzić poza Polską, być może nasz poradnik cię zainteresuje.

Zadbaj o EKUZ

Jeśli na wakacje wybierasz się do jednego z krajów Unii Europejskiej, na pewno przed wylotem powinieneś postarać się o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego w skrócie zwaną EKUZ, którą dostaniemy w dowolnym oddziale wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dzięki niej uzyskujemy prawdo do publicznej opieki medycznej kraju, do którego się wybieramy. Jednak warto mieć na uwadze to, że karta EKUZ może nie zapewniać nam pełnej ochrony, a za niektóre świadczenia możemy ponieść dodatkowe koszty.

Wszystko dlatego, że w zależności od kraju panuje różne ustawodawstwo dotyczące opieki medycznej. Dlatego warto jest zainteresować się dodatkową polisą ubezpieczeniową, która zapewni nam pełną opiekę medyczną na terenie kraju, do którego się udajemy.

Ubezpieczenie dodatkowe

Obecnie ofertę dodatkowego ubezpieczenia na czas wyjazdu zagranicznego oferuje nam wielu ubezpieczycieli. Nie każdy ma jednak takie same warunki, dlatego należy dokładnie przejrzeć umowę ubezpieczeniową i wybrać wariant, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Obecnie polisy mają węższy lub szerszy zakres świadczeń obejmujących opiekę medyczną za granicą, ale Rzecznik Ubezpieczonych radzi, aby wykupywać polisy, których minimalny limit ubezpieczenia wynosi 10 tys. euro.

Ubezpieczenia biur podróży

Jeśli korzystamy z oferty wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży, najczęściej mamy także do czynienia z przygotowaną przez nie polisą. Jeśli ta ci nie odpowiada, nie bój się z niej zrezygnować i poszukać czegoś na własną rękę. Dziś polisę wykupić możesz za pośrednictwem sieci, nie ruszając się z własnego mieszkania i zrobić to możesz nawet w dniu wyjazdu. Dostarczona zostanie w formie elektronicznej na twoją pocztę internetową.

5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments