Polisa AC

Po drogach naszego kraju zaczyna poruszać się coraz większa liczba samochodów. Jako przykład można podać Warszawę, która już kilka lat temu miała milion mieszkańców i około dwa miliony aut.

Powoduje to nie tylko bardziej natężony ruch, ale także i korki oraz wynikający z nich stres. W takiej atmosferze nawet najlepszy kierowca może zostać wybity z rytmu i popełnić poważny błąd. Jeżeli będzie miał szczęście, zakończy się on jedynie wstydliwym wypiekiem na twarzy. Może się jednak zdarzyć też tak, że błąd skutkować będzie poważną stłuczką. Jak się zabezpieczyć na wypadek takich zdarzeń?

Aby wyjść ze stłuczki, czy wypadku obronną ręką, najlepiej jest wkupić polisę AC na nasze auto. W takim przypadku z ubezpieczenia OC pokryte zostaną koszty naprawy samochodu poszkodowanego, a auto casco zajmie się naszym pojazdem.

Ubezpieczyciel zapłaci wszelakie rachunki związane z doprowadzeniem pojazdu do stanu sprzed wypadku, czy transportem do warsztatu naprawczego. Polisa taka jest opłacalna zwłaszcza w przypadku posiadania auta nowego lub bardzo drogiego. Wtedy nie narażamy naszego budżetu na często astronomiczne wręcz koszty.

Jeżeli chodzi o zakup AC, najlepiej jest dokonać go w pakiecie z OC. Wtedy nie tylko cena będzie obniżona, ale również bardzo często bezpłatnie otrzymamy dodatkowe usługi. Wśród nich wyróżnić można chociażby polisę Assistance. Oczywiście przy obliczaniu składki auto casco klientowi przysługują także zniżki. P

odstawą do ich wyliczenia jest bezszkodowa jazda oraz wiek właściciela i posiadacza pojazdu. Ostatnio coraz częściej zdarza się nawet, że ubezpieczyciele przenoszą zniżki z polis OC na AC. W takim przypadku można otrzymać naprawdę atrakcyjną wartość składki. Maksymalny poziom zniżki może osiągnąć sześćdziesiąt procent podstawowej wartości polisy.

Auto casco można kupić na co najmniej kilka sposobów. Podstawowym jest oczywiście wizyta w siedzibie ubezpieczyciela. Ponadto polisę można zawrzeć także za sprawą telefonu, bądź Internetu. W czasach coraz szybszego życia metody te są bardzo cenione przez klientów. Najczęściej AC wybiera się podczas przedłużania polisy OC.

5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments