Polisa Assistance

Samochód jest elementem niemalże niezbędnym w dzisiejszych czasach. Dzięki niemu pewne czynności można znacznie ułatwić, a inne wykonać o wiele szybciej. Jako że jednak auta są tylko przedmiotami martwymi, nie mają za wiele wspólnego z ideałem.

W związku z tym mogą się trafić awarie, które utrudnią jazdą, bądź sprawią wręcz, że ta stanie się niemożliwa. O ile mamy samochód nowy nie ma większych powodów do zmartwienia. W ramach gwarancji pomocy udzieli nam bowiem autoryzowany serwis. W przypadku aut po gwarancji sytuacja nieco się komplikuje. Jak można zapobiegać takim problemom?

Firmy ubezpieczeniowe już kilka lat temu wprowadziły na rynek usługę, która nosi nazwę Assistance. W jej ramach ubezpieczony uzyska wszelaką potrzebną pomoc w razie awarii auta, jego kradzieży, wypadku drogowego, czy choroby kierowcy.

Wykupiony pakiet zakłada w pierwszej kolejności próbę usunięcia usterki na miejscu. Jeżeli okaże się, że nie jest to możliwe z uwagi na brak części, bądź potrzebę użycia skomplikowanej technologii, ubezpieczyciel podstawi samochód zastępczy. Ten zostanie wydany nawet na kilka dni. W skrajnych przypadkach firma ubezpieczeniowa ma obowiązek zapewnić także i nocleg.

Bardzo często zdarza się, że usługa Assistance ma ograniczenie pod względem zasięgu. Firmy umieszczają w polisach zapisy o tym, że pomoc zostanie udzielona bezpłatnie w zasięgu określonej ilości kilometrów od miejsca zamieszkania. Najlepiej jest ustalić zakres kilometrów na podstawie przeciętnie pokonywanych tras.

Oczywiście zdarzają się także i produkty bez ograniczeń. W ich ramach często poruszać się można także ochrona ubezpieczeniowa za granicą. Należy pamiętać jednak, że ubezpieczenie takie będzie o wiele droższe. Różnica w cenie może wynosić nawet kilkadziesiąt procent.

Nie powinno być większego problemu z zakupem Assistance. Usługa jest oferowana przez niemalże wszystkich, polskich ubezpieczycieli. Można ją nabyć w przedstawicielstwie, przez telefon lub Internet. Polisę taką można kupić oddzielnie, bądź w ramach pakietu.

Oczywiście w drugiej opcji zaproponowane zostanie rozwiązanie najbardziej optymalne, a jego cena z pewnością będzie o kilka procent niższa.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments