Ubezpieczenie AC a gradobicie

Każdy z nas, kto porusza się samochodem i chce to robić zgodnie z prawem, musi mieć wykupioną polisę OC. Na to ubezpieczenie w związku z tym decyduje się każdy kierowca, który nie chce jeździć wbrew obowiązującym przepisom.

Dodatkowo możemy wykupić ubezpieczenie AC, na które jednak decydujemy się stosunkowo rzadko. Oczywiście wszystko dla mniejszych kosztów, choć na pewno w wielu sytuacjach takie ubezpieczenie będzie dla nas prawdziwym wybawieniem.

Tym bardziej latem, kiedy to ze względu na złe warunki atmosferyczne nasz samochód może zostać uszkodzony na skutek zalania, osuwania się ziemi czy gradobicia.

Ogólne warunki ubezpieczenia


W przypadku uszkodzenia, utraty pojazdu czy szkód wyrządzonych przez osoby trzecie ochronę dla ubezpieczonego klienta stanowi ubezpieczenie autocasco w skrócie zwane AC.

Dodajmy też, że dokładny zakres ochrony opisany jest w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Często bywa tak, że nawet w przypadku klienta zainteresowanego zakupem ubezpieczenia polisy AC owych warunków nie przeglądamy, co jest nie lada błędem. Wszystko dlatego, że poszczególne polisy mogą się od siebie różnic i nie zawierać wszystkich konsekwencji wynikających z warunków pogodowych.

Ryzyko nazwane

Na wypłatę odszkodowania możemy bowiem liczyć zazwyczaj dopiero, wtedy kiedy zajdzie jedno ze zdarzeń, które obejmują ogólne warunki ubezpieczenia, co nazywane jest ryzykiem nazwanym. Sytuacja, która się jednak w nich nie znajduje, może spotkać się z odmową wypłaty odszkodowania.

Tym bardziej warto jest pomyśleć o zakupie kompletnej polisy z wyszczególnieniem wszystkich ryzyk. Polisy takie nazywane są all-risk i w swojej ofercie ubezpieczeniowej ma je coraz więcej firm ubezpieczeniowych.

5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments