Ubezpieczenie mieszkania na czas wyjazdu wakacyjnego

Temperatury za oknem coraz wyższe, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się sezon wakcyny, który w zasadzie się już rozpoczął, choć swoje apogeum będzie miał od czerwca do sierpnia.

Te miesiące służą wyjazdom. Niestety często nie myślimy w takiej sytuacji o zabezpieczeniu swojego dobytku i nie ubezpieczamy zostawianych mieszkań. Nie zdajemy wówczas sobie sprawy, że sami w kierunku miłośników cudzego mienia wyciągamy pomocną dłoń, bo jak to się przyjęło mówić ?to okazja czyni złodzieja?.

Jak to w związku z tym jest z ubezpieczeniem mieszkania? Warto się na nie decydować, czy zostawić wszystko losowi?

Zróżnicowane pakiety

Pakiety ubezpieczenia domowego są naprawdę bardzo zróżnicowane i zawierają w sobie szereg przydatnych świadczeń. Mowa tu między innymi o opiece psychologa, informacji o dostępnych usługodawcach i specjalistach, interwencji ślusarzy, czy pomocy projektanta wnętrz bądź architekta.

To jednak nie wszystko, bo na pewno bardzo ciekawym dodatkiem, który w swoich polisach ma wielu ubezpieczycieli jest pomoc assistance domowego. Z pomocy tej skorzystać możemy między innymi wówczas, gdy po oględzinach naszego mieszkania konstruktorzy lub policjanci stwierdzą, że przebywanie w nim jest zbyt niebezpieczne.

Wówczas Koordynator Pomocy zorganizuje ubezpieczonemu i jego rodzinie zastępcze lokum do limitu kwoty lub dni określonego w warunkach ubezpieczenia.

Czy warto?

Pozostaje pytanie, czy warto się na taki wydatek decydować? Oczywiście o zabezpieczenie swojego mieszkania możemy zadbać w inny sposób, przekazując, chociażby klucze naszej rodzinie lub znajomym, którzy spróbują go dopilnować.

Taka ochrona nie daje nam jednak żadnej gwarancji, tym bardziej że doświadczeni złodzieje mieszkanie, które mają zamiar obrabować, obserwują nawet przez kilka miesięcy.

Wydaje się w związku z tym, że przy dłuższych wyjazdach, jak najbardziej warto o ubezpieczenie swojego mieszkania zadbać. Wówczas jakikolwiek wyjazd nie będzie wiązał się z żadnym stresem z tym związanym.

5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments