Ubezpieczenie NNW

Jazda samochodem jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Pomaga w dotarciu do pracy, robieniu zakupów, odbieraniu dzieci ze szkoły oraz wielu innych czynnościach życiowych normalnego człowieka.

Ponieważ na pokładzie auta spędzamy coraz większą ilość czasu, musimy pomyśleć o ubezpieczeniu się na wypadek stłuczek i innych wydarzeń drogowych. Jednym z rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych jest polisa NNW. Wiecie na czym ona właściwie polega?

Zamiennie ze skrótem NNW stosuje się oznaczenie NW. Jakby nie nazwać tego ubezpieczenia, w kontekście komunikacyjnym oznacza ono polisę, która zabezpiecza kierowcę i pasażerów na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadów. Jeżeli zatem odniesiecie jakieś obrażenia podczas wypadku, czy stłuczki, macie pełne prawo wnioskować o odszkodowanie.

Ważnym faktem jest także i to, że ochrona bardzo często obejmuje nie tylko przebywanie w samym wnętrzu pojazdu. Przy wyborze odpowiedniej polisy ubezpieczone jest także wysiadanie, wsiadanie oraz naprawa samochodu na poboczu.

W zależności od rodzaju uszkodzenia ciała oraz uszczerbku na zdrowiu, wypłacona może zostać kwota wynosząca nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na każdą osobę.

Wartość ta jest zatem spora. Co więcej, wypłata ta jest całkowicie niezależna od sumy przyznanej z tytułu polisy OC, czy innych NNW. Środki otrzymane z tytułu ubezpieczenia mogą zostać wydane praktycznie na dowolny cel. Najczęściej poszkodowani przekazują je jednak na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego lub zabiegi medyczne.

Najczęściej zakup polisy NNW dokonywany jest bardzo nieświadomie. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Większość firm ubezpieczeniowych bezpłatnie dodaje tą polisę do obowiązkowego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC.

Przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na taką rozrzutność z racji na bardzo niski koszt NNW. Jej wartość stanowią bowiem setne części składki ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, tak jak i inne polisy, można nabyć w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego, za sprawą telefonu i sieci Internet.

5 3 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments